Chciałbym skorzystać z baz danych dostępnych na stronie Biblioteki ALK. Jak to zrobić?

Z baz danych można korzystać:
  • Na terenie uczelni
Aby skorzystać z baz danych udostępnionych na stronie Biblioteki ALK wystarczy połączyć się z siecią bezprzewodową na własnym urządzeniu, bądź skorzystać z komputera w jednej z pracowni komputerowych znajdujących się w Akademii.
  • Poza terenem uczelni
Aby skorzystać z baz danych niezbędna będzie konfiguracja połączenia z serwerem proxy. Instrukcje, które tłumaczą całą procedurę krok po kroku można znaleźć poniżej:
1.    Komputery
2.    Urządzenia mobilne z systemem Android
Prosimy pamiętać, iż po konfiguracji połączenia z serwerem proxy utracą Państwo możliwość pełnego przeglądania Internetu. Dostępne pozostaną dla Państwa wyłącznie strony baz danych, strona główna ALK oraz strona Biblioteki ALK.
Kilka z baz danych, z których studenci mogą korzystać, jest dostępnych wyłącznie na terenie uczelni. Prosimy zatem upewnić się, że baza, z której chcą Państwo korzystać poza uczelnią faktycznie umożliwia uzyskanie do niej dostępu w ten sposób.

Skonfigurowałem połączenie z serwerem proxy, ale nadal nie mogę korzystać z baz danych. Dlaczego?
Po skonfigurowaniu połączenia z serwerem proxy należy się do niego jeszcze zalogować. Zrobić to można przy pomocy tych samych danych, których używają Państwo do logowania do Wirtualnej Uczelni.
Przypominamy również, że po skonfigurowaniu połączenia z serwerem proxy tracą Państwo możliwość pełnego przeglądania Internetu. Dostępne pozostaną tylko główna strona ALK, strona Biblioteki ALK, strony baz danych, Wirtualna Uczelnia, portal iKoźmiński oraz wyszukiwarka Google. Próba wejścia na jakąkolwiek inną stronę spowoduje wyświetlenie się poniższego komunikatu:

Komunikat ten nie świadczy o braku dostępu do bazy danych, czy też niepoprawnej konfiguracji, lecz o tym, że połączenie z daną stroną jest przez serwer proxy blokowane. Prosimy więc sprawdzić, czy mogą Państwo bez problemu połączyć się ze stroną główną Akademii Leona Koźmińskiego.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu
Tel: (22) 519 21 45