Co to jest egzamin TOLES?

Centrum Języków Obcych ALK

Adres: 03-301 Warszawa,

Jagiellońska 57/59, pok. D209

Telefon: (22) 519-22-21

e-mail:  [email protected]

Koordynator - dr Aleksandra Łuczak

TOLES oznacza TEST OF LEGAL ENGLISH SKILLS i jest egzaminem z prawniczego języka angielskiego. Można zdawać go na trzech poziomach zaawansowania:

TOLES Foundation (poziom A2-B1)

TOLES Higher (poziom B2)

TOLES Advanced (poziom B2-C2).

Studenci ALK zdają egzamin TOLES po zakończeniu nauki na lektoracie języka angielskiego w czwartym semestrze studiów. Studenci ALK mogą wybierać pomiędzy egzaminem TOLES Higher lub TOLES Advanced.

Przedstawienie certyfikatu TOLES w trakcie trwania lektoratu zwalnia studentów z egzaminu końcowego.

Większość studentów ALK wybiera egzamin TOLES Higher i zdaje go w naszym Centrum Egzaminacyjnym. Centrum Egzaminacyjne TOLES istnieje od 2004 roku i szczyci się najlepszymi wynikami osiąganymi przez kandydatów na całym świecie.

Egzaminy TOLES koncentrują się na tematyce związanej z prawem cywilnym, koncentrując się głównie na terminologii prawa spółek, rozumieniu języka umów, ale również na terminologii z zakresu prawa pracy, prawa o czynach niedozwolonych (deliktach), zawodów prawniczych, bankowości. Tematyka i zakres egzaminu został poprzedzony badaniami w największych firmach prawniczych na świecie (z tzw. Magic Circle) i odzwierciedla potrzeby językowe prawników pracujących w międzynarodowym środowisku i porozumiewających się językiem angielskim.

Egzaminy TOLES są również doskonałym przygotowaniem do kontynuacji studiów na kursach i w programach rozwijających znajomość wiedzy prawniczej w języku angielskim.

Na certyfikacie TOLES nie ma terminu ważności, zatem nie trzeba tego egzaminu powtarzać.

Informacje dotyczące rejestracji na najbliższy termin egzaminu znajdą Państwo tutaj