Co to jest program Erasmus +?

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. W ramach programu Erasmus+ każdy student ALK po przejściu procedury kwalifikacyjnej ma możliwość wyjazdu w celu zrealizowania części studiów w zagranicznej uczelni, z którą ALK ma podpisaną umowę partnerską, w kraju należącym do Unii Europejskiej. Program zakłada wymianę studentów pomiędzy uczelniami bez ponoszenia przez studenta opłat w uczelni goszczącej oraz z częściowym dofinansowaniem pobytu.

Oczekiwane efekty mobilności to przede wszystkim wzrost kompetencji właściwych dla wykonywanej w przyszłości pracy zawodowej oraz zwiększenie konkurencyjności studentów jako przyszłych pracowników na rynku pracy.

Szczegółowe informacje dotyczące programu: tutaj