Czy CJO posiada własne publikacje do nauki innych języków obcych?

Zajęcia lektoratowe z języków obcych prowadzone są w oparciu o podręczniki ogólnodostępne na rynku. Jednakże, z racji swojego doświadczenia i wiedzy eksperckiej, wśród naszych lektorów są autorzy podręczników, które ukazały się nakładem prestiżowych wydawnictw. Wiele z tych podręczników można znaleźć w Bibliotece ALK:

NIEMIECKI NAPRAWDĘ DLA CIEBIE – samouczek języka niemieckiego.

Autorzy: Agnieszka Drummer, Małgorzata Grabowska

Wydawnictwo Poltext

W odróżnieniu do innych podręczników nie ogranicza się do tradycyjnych tematów, lecz uczy prostych wzorów do zastosowania w każdej sytuacji.

Przeznaczona jest dla osób, które chcą szybko i łatwo nauczyć się podstaw niemieckiego, tak aby móc się porozumieć w sytuacjach dnia codziennego;

- dla tych, którzy usiłują się uczyć, ale trudno im wszystko uporządkować i zapamiętać;

- dla tych którzy niemiecki mieli „kiedyś w szkole” i już niewiele pamiętają.

Książka składa się z 5 części:

- 52 tematów dotyczących konstrukcji i zastosowania języka niemieckiego

- 52 bloków ćwiczeń do tych tematów

- 52 bloków rozwiązań do tych ćwiczeń

- dodatkowej części pomocniczej zawierającej m.in. słowniczek minimum niemiecko-polski i polsko-niemiecki (z prostym podaniem wymowy)

- nagrań rozwiązań wszystkich ćwiczeń.

NIEMIECKI – Na cudzych błędach nauczysz się najlepiej!

Autorzy: Agnieszka Drummer, Małgorzata Grabowska

Wydawnictwo: Poltext

W książce tej pokazane są typowe błędy dla Polaków, jakie uczący się niemieckiego robią na co dzień. Książka zawiera o wiele więcej niż obiecuje tytuł. Są to bowiem dwie książki w jednej: pierwsza jest o tym, jak podejść do nauki niemieckiego, aby naprawdę nauczyć się tego języka – i ta część zawiera wiele konkretnych wskazówek i rad, jak uniknąć typowych błędów i co poradzić na najczęstsze problemy („nie chce mi się”, „nie mam czasu”, „nie lubię niemieckiego”, „nie mogę zapamiętać”, „nie mam zdolności językowych” itp.).

Druga część przedstawia obszerny katalog błędów, jakie może popełnić po niemiecku Polak nawet zaawansowany w nauce tego języka.

Łącznie obie części składają się na niezwykle przydatny poradnik dla wszystkich związanych w jakiś sposób z nauką języka niemieckiego.

GRUNDWWORTSCHATZ RECHT – Niemiecki dla prawników

Autorzy: Małgorzata Grabowska, Monika Sychowska-Piotrkowicz

Wydawnictwo: Poltext

Podręcznik przeznaczony jest dla osób, które osiągnęły już określony stopień znajomości języka niemieckiego, jednakże dla potrzeb własnych lub zawodowych chcą uzupełnić swoją wiedzę i niezbędne są im dodatkowe materiały do ćwiczeń zarówno gramatycznych, jak i leksykalnych. Książka pomoże w pogłębieniu znajomości niemieckiego w zakresie słownictwa prawniczego oraz wyrażeń idiomatycznych. Ponadto oferuje przykłady korespondencji, a jej treść stanowi impuls do pracy własnej nad językiem niemieckim oraz fachowym słownictwem prawniczym. Podręcznik został napisany przez autorki mające nie tylko najwyższe kwalifikacje językowe, ale także ogromne doświadczenie dydaktyczne. Dzięki temu stanowi on bezcenną pomoc w osiągnięciu biegłości w posługiwaniu się niemieckim językiem prawniczym – nie tylko przez prawników.

WIRTSCHAFTSDEUTSCH EINFACH

Autorzy: Irena Moszczeńska, Małgorzata Izbicka-Drosio

Wydawnictwo: Langenscheidt

Książka zawiera 10 rozdziałów tematycznych z krótkim opisem tematu i wyjaśnieniem podstawowych pojęć ekonomicznych dotyczących danej dziedziny gospodarczej: rynek, budżet, podatki, produkt, reklama, targi, marketing, kontrakt, bank, turystyka, Unia Europejska. W każdym rozdziale znajdują się ćwiczenia utrwalające słownictwo i zwroty z danego tematu. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono adresy internetowe związane z tematem, a na końcu książki klucz do ćwiczeń. Najważniejsze słówka z poszczególnych tematów umieszczono na końcu książki w formie słowniczka tematycznego z miejscem na wpisanie własnego tłumaczenia.

MÓWIMY PO CHIŃSKU

Autorzy: Lin Kay-yu, Katarzyna Pawlak

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna

Podręcznik zawiera 15 lekcji. Wprowadza zarówno tradycyjne jak i uproszczone znaki chińskie.
Zakres materiału

1. Dialogi
 2. Czytanki
 3. Słówka
 4. Gramatykę
 5. Ćwiczenia utrwalające
 6. Ćwiczenia wymowy
 7.  Ćwiczenia „Zwróć uwagę”
 8. Ćwiczenia „Czy wiesz, że.... „
 9. Słownik polsko-chiński
 10. Słownik chińsko-polski (pinyin)

ARRIBA CURSO DE ESPAÑOL

Autorzy: Telmo Diz, Javier Infante, Santiago Vazquez

Wydawnictwo: Editnos

ARRIBA CURSO DE ESPAÑOL to podręcznik skierowany do młodzieży i dorosłych. Każdy poziom składa się z książki zawierającej podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń i ma na celu pomóc uczniowi w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji językowych i komunikacyjnych.

Podręcznik w sposób sekwencyjny i uporządkowany integruje treści leksykalne i gramatyczne, konwersacje, teksty, nagrania audio i ćwiczenia. W ten sposób zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mają wszystko, czego potrzebują, aby proces nauczania i uczenia się był szybki, wygodny i skuteczny. Szczególną wagę przywiązuje się do rozwoju wypowiedzi ustnej w środowisku wielokulturowym i międzynarodowym, zawierającej również wiele elementów kultury, geografii i historii Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.

Na stronie internetowej www.editnos.com znajdują się materiały uzupełniające dostępne dla nauczycieli i uczniów: nagrania audio do pobrania, karty ze słownictwem, fiszki, gry, dodatkowe ćwiczenia, powtórzenia itd.