Czy CJO posiada własne publikacje do nauki języka angielskiego?

Zajęcia lektoratowe z języków obcych prowadzone są w oparciu o podręczniki ogólnodostępne na rynku. Jednakże, z racji swojego doświadczenia i wiedzy eksperckiej, wśród naszych lektorów są autorzy podręczników, które ukazały się nakładem prestiżowych wydawnictw. Wiele z tych podręczników można znaleźć w Bibliotece ALK:

ANGIELSKI W MARKETINGU PROMOCJI I REKLAMIE

Autorki: Malwina Dietrich i Alicja Fandrejewska

Wydawnictwo: Poltext

Książka służy doskonaleniu umiejętności posługiwania się językiem angiel­skim w życiu zawodowym. Przeznaczona jest zarówno dla osób już aktyw­nych na rynku pracy w marketingu, promocji i reklamie, jak i dla studentów uczelni biznesowych.

Podręcznik koncentruje się na rozwijaniu umiejętności pisania tekstów i do­kumentów branżowych: notatek służbowych, korespondencji, sprawozdań oraz innych umiejętności językowych: rozumienia tekstu czytanego i słucha­nego, formułowania wypowiedzi ustnych. Zawiera ćwiczenia gramatyczno­-leksykalne z naciskiem na nauczanie terminologii specjalistycznej z dziedziny marketingu, promocji i reklamy, a w szczególności ćwiczenia doskonalące umiejętności niezbędne do analizy case studies, wprowadzania produktu na rynek, badania rynku, analizy SWOT oraz brainstorming sessions

Książka jest napisana w American English ze względu na popularność tej odmiany języka angielskiego w marketingu.

Autorki uczą Business English w Akademii Leona Koźmińskiego.

Załączone do książki gratisowe nagranie mp3, które wykonał native speaker z wymową American English.

THE GRAMMATICAL STRUCTURE OF LEGAL ENGLISH

Autor: Mariusz Bęcławski, Miroslav Bazlik, Patrik Ambrus

Wydawnictwo: Translegis

"The Grammatical Structure of Legal English" to monografia wydana w roku 2010 jako owoc kolaboracji naukowej między trzema współautorami: Miroslavem Bazlikiem i Patrikiem Ambrusem ze Słowacji oraz Mariuszem Bęcławskim z Polski.

Publikacja ta - wydana przez Wydawnictwo TRANSLEGIS, które ściśle współpracuje z Polskim Towarzystwem Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS - jest uznawana za podręcznik dla tłumaczy prawniczych języka angielskiego i prawników, niezbędny dla adeptów zawodu tłumacza przysięgłego oraz studentów i wykładowców angielszczyzny prawnej i prawniczej. Publikacja ta nadaje się zarówno do pracy na zajęciach jak i indywidualnej, ponieważ zawiera pokaźny zestaw ćwiczeń tłumaczeniowych (ang-pol-ang) wraz z kluczem. Kolorytu merytorycznego niniejszej monografii dodają analizy charakterystycznych zjawisk językowych oraz przekładowych ilustrowane przykładami z różnych krajów anglojęzycznych.

Dr Mariusz Bęcławski uczy Business English i Legal English w Akademii Leona Koźmińskiego.

BUSINESS ENGLISH

Autor: Elżbieta Jendrych

Wydawnictwo: C. H. Beck

Książka jest podręcznikiem akademickim na poziomie B2+/C1 przeznaczonym dla studentów kierunków biznesowych.

Do podręcznika został także przygotowany kurs e-learningowy, który zawiera liczne ćwiczenia odnoszące się do treści przedstawionych w 10 modułach książki.

Książka zawiera następujące moduły:

• Business Environment
  • Business Organisations
  • Entrepreneurs and Managers
  • Human Resources
  • Production and Operations
  • Marketing
  • Sales
  • Corporate Finance
  • Business Communication
  • New Models of Business

Każdy moduł zawiera 7 – 11 krótkich tekstów, sekcję poświęconą pisaniu typowych tekstów biznesowych oraz sekcję poświęconą mówieniu, a także sekcję poświęconą gramatyce (z ćwiczeniami) i obszerny słownik angielsko-angielski.

Podręcznik kończy się dodatkowym modułem powtórzeniowym z ćwiczeniami oraz kluczem z odpowiedziami.

BUSINESS PHRASES, COLLOCATIONS AND METAPHORS. Glossary with practice and answer key

Autor: Elżbieta Jendrych

Wydawnictwo: C. H. Beck

Książka jest przeznaczona do nauki własnej dla studentów i innych osób uczących się angielskiego języka biznesu. Jest także przydatna dla nauczycieli Business English, którzy mogą na jej podstawie przygotować własne materiały dydaktyczne i testy dla studentów na różnym poziomie zaawansowania (od A1 do C2).

Książka obejmuje obszerny wykaz zwrotów biznesowych (wraz z tłumaczeniem na polski), wykaz typowych kolokacji biznesowych i wykaz najczęstszych standardowych metafor biznesowych (z objaśnieniem znaczenia po angielsku). Wykazy te są podzielone semantycznie na 9 sekcji:

• Economics
  • Management
  • Employment
  • Promotion and Advertising
  • Trade
  • Distribution, Transport and Logistics
  • Finance and Banking (Finance, Accounting, Banking, Insurance, Taxes, Stock Exchange)
  • People and Organisations
  • Legal Issues

Każda sekcja zawiera wiele ćwiczeń utrwalających poznane zwroty, kolokacje i metafory. Na końcu książki zamieszczony jest klucz odpowiedzi.

MONEY MATTERS

Autor – Elzbieta Jendrych, Halina Wiśniewska

Wydawnictwo: Nieoczywiste

BUSINESS MATTERS

Autor: Elżbieta Jendrych i Halina Wiśniewska

Wydawnictwo: Nieoczywiste

Business Matters to podręcznik dla osób pragnących poszerzyć swoja znajomość angielskiego języka biznesu.
Każdy rozdział zawiera nowe słownictwo w pewnym zakresie biznesowym przedstawione zarówno w tekście, jak i zadaniach mających na celu lepsze zapamiętanie nowych elementów. Są również sekcje poświęcone sprawności tłumaczenia oraz pisania.
 Książka jest pomocna w przygotowaniu do egzaminu English for Business LCCI.
Podręcznik jest przeznaczony dla studentów posługujących się językiem angielskim na poziomie minimum B1+.