Jak wyglądają lektoraty z języka angielskiego?

W przypadku języka angielskiego głównym założeniem programowym jest opanowanie języka specjalistycznego. Dlatego też w ramach zajęć lektoratowych na studiach stacjonarnych realizowany jest program przygotowujący studentów do zdawania egzaminu kończącego się certyfikatami Linguaskill lub TOLES, powszechnie uznawanych i cenionych przez pracodawców. Absolwenci studiów muszą uzyskać certyfikat na poziomie co najmniej B2 według skali Rady Europy.

Lektorat z języka angielskiego na studiach stacjonarnych obejmuje 180 h lekcyjnych, które rozłożone są na cztery pierwsze semestry studiów I stopnia. Na zakończenie semestru pierwszego, drugiego i trzeciego studenci uzyskują zaliczenie z oceną. Natomiast semestr czwarty kończy się egzaminem: certyfikatowym lub wewnętrznym.

Kontakt:

Sekretariat CJO