Jak wyglądają lektoraty z języka niemieckiego?

W przypadku języka niemieckiego głównym założeniem programowym dla grup o niższym poziomie jest opanowanie języka ogólnego z elementami języka specjalistycznego, przy czym studenci w ramach zajęć lektoratowych przygotowywani są do egzaminów certyfikatowych. Założeniem programowym dla grup o wyższym poziomie zaawansowania jest opanowanie języka specjalistycznego oraz przygotowanie do egzaminu Goethe-Test Pro. Egzaminy certyfikatowe Geothe-Test Pro oraz ÖSD, które proponujemy naszym studentom są powszechnie uznawane i cenione przez pracodawców, a studenci mają możliwość zdawania ich w ALK w naszych Centrach Egzaminacyjnych.
Lektorat z języka niemieckiego na studiach stacjonarnych obejmuje 90 h lekcyjnych, które rozłożone są na trzy pierwsze semestry studiów I stopnia. Nauka j n jest możliwa na wszystkich poziomach zaawansowania od A0 do C2.

Na zakończenie semestru pierwszego i drugiego studenci uzyskują zaliczenie z oceną. Natomiast semestr trzeci kończy się egzaminem wewnętrznym lub certyfikatowym zdawanym w ALK.

Kontakt:
Sekretariat CJO