Jak zorganizować studencką konferencje naukową?

Drodzy Studenci,

Organizacja konferencji naukowej to wyjątkowa okazja do zgłębiania wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania cennych kontaktów akademickich. To także wyzwanie, które pozwala rozwijać umiejętności organizacyjne, pracy zespołowej oraz efektywnej komunikacji.

Wspólnie możecie stworzyć przestrzeń, w której innowacyjne pomysły i badania zostaną zaprezentowane szerszemu gronu, przyczyniając się do rozwoju nauki i integracji środowiska akademickiego, które jest szczególnie ważne dla członków Kół naukowych. Wierzymy, że Wasze zaangażowanie, kreatywność i pasja pozwolą organizować wydarzenia, które zostaną zapamiętane przez wszystkich uczestników.

Liczymy na aktywność i otwartość na nowe wyzwania

Aby Was wesprzeć w tym procesie poniżej przedstawiamy kilka elementów, o których należy pamiętać na etapie przygotowania konferencji naukowych.

POWODZENIA!!!!

ELEMENTOPIS
Temat KonferencjiWybór tematu przewodniego konferencji (w porozumieniu z opiekunem KN ALK)
Komitet OrganizacyjnyZespół odpowiedzialny za planowanie i realizację konferencji, w tym studenci i/lub wykładowcy/pracownicy administracyjni ALK.
Rada ProgramowaGrupa ekspertów odpowiedzialnych za merytoryczny poziom konferencji, recenzowanie zgłoszeń, wybór prelegentów i panelistów.
BudżetOpracowanie budżetu obejmującego wszystkie koszty, takie jak wynajem sal, materiały konferencyjne, honoraria prelegentów, catering etc.
Data i MiejsceUstalenie daty konferencji, rezerwacja odpowiednich pomieszczeń na uczelni oraz poinformowanie odpowiednich komórek ALK *patrz instrukcja procesu zgłaszania konferencji
Zaproszenia dla PrelegentówWysłanie zaproszeń do wybranych prelegentów oraz potwierdzenie ich udziału.
Program KonferencjiOpracowanie szczegółowego programu, w tym sesje plenarne, sesje równoległe, warsztaty i panele dyskusyjne.
Rejestracja UczestnikówUtworzenie systemu rejestracji dla uczestników, zarówno online, jak i na miejscu
Promocja i MarketingPrzygotowanie i realizacja kampanii promocyjnej, obejmującej strony internetowe, media społecznościowe, plakaty, ulotki.
Materiały KonferencyjnePrzygotowanie materiałów dla uczestników, takich jak programy, identyfikatory, teczki z materiałami informacyjnymi.
Logistyka Techniczna

Zabezpieczenie sprzętu audio-wideo, komputerów, projektorów, mikrofonów i obsługi technicznej.

CateringZorganizowanie przerw kawowych, lunchu i ewentualnie kolacji dla uczestników konferencji.
ZakwaterowanieZapewnienie informacji o możliwości zakwaterowania dla uczestników spoza miasta.
Obsługa KonferencjiZatrudnienie lub wyznaczenie osób do obsługi konferencji, takich jak rejestracja, pomoc techniczna, koordynacja sal.
Publikacje PokonferencyjneOpracowanie i wydanie materiałów pokonferencyjnych, takich jak zbiór abstraktów, artykuły, nagrania wideo z sesji.
Ocena i FeedbackPrzygotowanie ankiety oceniającej dla uczestników oraz analiza zebranych opinii po konferencji ( to ważny element – nie zapominaj o nim)