Jakich języków obcych można uczyć się w ALK?

Akademia Leona Koźmińskiego oferuje możliwość nauki wielu języków:

angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, chińskiego, a także polskiego jako obcego.

STUDIA STACJONARNE Na studiach stacjonarnych studenci uczą się dwóch języków:

· angielskiego

· drugiego języka obcego wybranego przez kandydata

Kandydat może wybrać spośród następujących języków: niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski – kontynuacja nauki niemiecki lub chiński - nauka od podstaw.

STUDIA NIESTACJONARNE W ramach studiów niestacjonarnych studenci uczą się jednego języka obcego. Studenci prawa mają w programie naukę języka angielskiego. Studenci innych kierunków mogą wybrać lektorat angielski lub niemiecki (pod warunkiem zebrania się odpowiedniej liczby osób). Obcokrajowcy studiujący w ALK w języku angielskim mają możliwość nauki języka polskiego.

Kto uczy języków obcych w ALK?

Centrum Języków Obcych to zespół wysokiej klasy lektorek i lektorów. Są wśród nich autorki i autorzy podręczników do nauki języka ogólnego i specjalistycznego, kursów e-learningowych z zakresu Business English, aplikacji do nauki i testowania języków obcych, artykułów, recenzji i innych publikacji.

Nasze lektorki i lektorzy to doświadczeni dydaktyczki i dydaktycy – stosują skuteczne metody nauczania i korzystają z różnorodnych materiałów dydaktycznych: podręczników językowych, multimedialnych materiałów autorskich, oraz specjalistycznych tekstów autentycznych np. umów, dokumentów handlowych i prawniczych, case studies i artykuły. Wykorzystują najnowsze technologie do nauczania i testowania znajomości języków obcych.

Nasze lektorki i lektorzy regularnie doskonalą swój warsztat metodyczny prowadząc i uczestnicząc w konferencjach językowych, szkoleniach i seminariach oraz współpracując z międzynarodowymi stowarzyszeniami i organizacjami nauczycieli języka angielskiego, np. IATEFL, EULETA, z British Council, Cambridge English Assessment i Instytutem Austriackim.

W ALK prowadzimy licencjonowane centra certyfikacji językowej (TOLES, Linguaskill, Goethe-Test-Pro i ÖSD), w których nasi studenci mogą uzyskać międzynarodowe poświadczenie swoich kwalifikacji językowych.