Jakie dokumenty należy złożyć, aby przenieść się z innej uczelni do ALK?

Osoba przenosząca się do ALK, zobowiązana jest do złożenia następujących dokumentów:
  • aktualnego zaświadczenia o statusie studenta oraz zgody uczelni, którą opuszcza,
  • podania o przyjęcie na studia (ze wskazaniem kierunku i formy studiów),
  • zaświadczenia o zaliczonych przez studenta przedmiotach, wystawionego przez uczelnię obejmującego nazwy zaliczonych przedmiotów, formy i liczbę godzin odbytych w ramach zajęć, uzyskane oceny oraz liczbę ECTS,
  • poświadczonych przez dotychczasową uczelnię sylabusów zaliczonych przedmiotów, które powinny zawierać: cele, efekty, metody kształcenia oraz formy sprawdzianu, treści kształcenia,
  • wymagany certyfikat językowy dla studiów prowadzonych w języku angielskim: certyfikat językowy potwierdzający znajomość języka angielskiego e.g. FCE, CAE, CPE, BEC, CEIBT wydany przez Uniwersytet Cambridge; IELTS (6.0 punktów lub więcej); TOEFL IBT (87 punktów lub więcej); TOEIC (przynajmniej 700 punktów z testu); LCCI (English for Business poziom 2,3,4); certyfikaty London Test of English (PEARSON) – poziom 3,4,5 (certyfikaty EDEXCEL).
Można zostać zwolnionym z konieczności składania zewnętrznego certyfikatu znajomości języka angielskiego jeśli świadectwo szkoły średniej lub dyplom studiów licencjackich potwierdzają, że język angielski był językiem wykładowym lub język angielski jest językiem ojczystym studenta.
Obywatele polscy, aby studiować w języku angielskim muszą uzyskać wynik maturalny z języka angielskiego na poziomie przynajmniej 95% z poziomu podstawowego oraz 80% z poziomu rozszerzonego.

Rektor bierze pod uwagę przede wszystkim stopień zbieżności efektów kształcenia na poziomie kierunku i na poziomie zaliczonych w dotychczasowym toku studiów przedmiotów, z efektami kształcenia obowiązującymi na kierunku w ALK. Ocenia także stopień zgodności pozostałych elementów zawartych w sylabusach ze standardami ALK.

Rektor podejmuje decyzję o przyjęciu kandydata na semestr wnioskowany przez niego lub inny, bądź o odmowie przyjęcia do ALK.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Dziekanat KIBS Klik

Dziekanat Prawa Klik