Jakie osoby z rodziny studenta muszą zostać uwzględnione we wniosku o stypendium socjalne?

Osoby w rodzinie studenta, które student powinien uwzględnić w swoim wniosku o stypendium socjalne:
1. student
2. współmałżonek studenta
3  rodzice, opiekunowie prawni lub faktyczni studenta,
4. będące na utrzymaniu osób, o których mowa w pkt 1)-3),  dzieci niepełnoletnie, dzieci pobierające naukę do 26. roku życia, a jeżeli 26. rok życia przypada w ostatnim roku studiów - do ich ukończenia oraz dzieci niepełnosprawne bez względu na wiek.

Skład rodziny ustala się zgodnie ze stanem na dzień składania wniosku. Należy przedstawić dochody tych osób, które wchodzą w skład rodziny w momencie składania wniosku.
Brak osoby (i dochodów) matki lub ojca we wniosku może mieć miejsce gdy:
•    matka/ojciec nie żyje
•    matka/ojciec jest zobowiązany do płacenia alimentów na studenta lub wyrok sądu o zobowiązaniu alimentacyjnym został uchylony lub sąd zdecydował, że alimenty nie są należne
•    z odpisu zupełnego aktu urodzenia studenta wynika, że ojciec jest nieznany
•    matka/ojciec przebywa w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie
•    student składa oświadczenie o nieprowadzeniu wspólnego gospodarstwa domowego z żadnym z rodziców (na załączniku nr 3 do Regulaminu świadczeń - do pobrania w artykule
"Druk wniosku o stypendium socjalne oraz druki załączników."), a oprócz tego spełnia inne ustawowe warunki, co pozwala mu uwzględnić we wniosku jedynie siebie, ewentualnego współmałżonka i dzieci, z wyłączeniem rodziców i rodzeństwa - do sprawdzenia tutaj.

W razie pytań prosimy o kontakt z:
[email protected].