Kto, na jakiej podstawie i ile razy może otrzymać zapomogę? Kwota zapomogi.

1. Zapomoga może być przyznana każdemu studentowi (stacjonarnemu i niestacjonarnemu) który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej. Student powinien uzasadnić i udokumentować trudną sytuację życiową, w której się znalazł.
  2. O zapomogę może ubiegać się student, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej. „Znalazł się” - czyli coś się stało, coś się zmieniło, jest różnica między normalną, dotychczasową sytuacją a tą nową, trudną.  We wniosku trzeba podać konkrety: daty, fakty, wydarzenia, opis sytuacji finansowej przed znalezieniem się w trudnej sytuacji życiowej i po znalezieniu się w trudnej sytuacji życiowej - jaka jest różnica.
  3. Zapomoga jest formą doraźnej, jednorazowej pomocy. Student może otrzymać zapomogę dwa razy w roku akademickim.
  4. Kwotę zapomogi, która jest jednorazową wypłatą, określa każdorazowo Komisja Stypendialna (kwota nie może być niższa niż 100 zł).
W razie pytań, prosimy o kontakt: [email protected].