Kwoty stypendium dla osób niepełnosprawnych

System świadczeń dla studentów opiera się na środkach finansowych z dotacji Ministerstwa Nauki i Edukacji, która przyznawana jest z budżetu państwa.

Dotacja taka przyznawana jest uczelni przez ministerstwo na rok kalendarzowy, co oznacza, że w roku akademickim 2024/2025 na miesiące październik - grudzień dysponować będziemy funduszami z dotacji na rok 2024, zaś na miesiące styczeń - lipiec dysponować będziemy środkami z dotacji na rok 2025, której wysokość poznamy najwcześniej w marcu 2025 roku.

Wysokość poszczególnych stypendiów w roku akademickim 2024/2025 określi Komisja Stypendialna, w oparciu o stan środków finansowych i liczbę wniosków o stypendia, które spełniają warunki ubiegania się. Na ogół komisja różnicuje kwoty w zależności od stopnia niepełnosprawności.

Przykładowe miesięczne kwoty stypendiów dla osób niepełnosprawnych z roku akad. 2023/2024 (kwoty stypendiów mogą się zmieniać w poszczególnych latach akademickich): 1.400 zł (stopień lekki) lub 1.600 zł (stopień umiarkowany) lub 2.000 zł (stopień znaczny).

W razie pytań, prosimy o kontakt: