Program TOP 15 dla najlepszych studentów ALK

Program TOP 15 - edycja XVI

TOP 15 to program dla najlepszych studentów Akademii Leona Koźmińskiego. We współpracy z wybranym przez siebie opiekunem naukowym prowadzą oni badania, a następnie prezentują ich wyniki w formie prac naukowych publikowanych w specjalnych zeszytach. Program TOP 15 istnieje od 2007 roku. Studenci uczestniczą również w cyklu seminariów i warsztatów mających na celu rozwój kompetencji badawczych.

!! RUSZA NABÓR DO XVI EDYCJI PROGRAMU TOP 15!!
Wnioski proszę składać do 27.05.2024 – szczegóły poniżej.

Kto może wziąć udział w Programie TOP 15?

TOP 15 jest otwarty dla studentów II, III, IV i V roku ALK, niezależnie od kierunku oraz trybu studiów. Co roku w ramach Programu przyjmowanych jest 15 osób. Od kandydatów oczekuje się przede wszystkim ciekawości badawczej, jak również samodzielności, systematyczności i samodyscypliny, gdyż tego właśnie wymaga praca o charakterze naukowym.

Jakie korzyści daje uczestnictwo w Programie TOP 15?

Uczestnictwo w Programie TOP 15 łączy się z szeregiem korzyści:

• Know-how - TOP 15 pozwala uzyskać unikatowy know-how związany z realizacją projektów badawczych. Jest to wiedza niezwykle przydatna zarówno w praktyce biznesowej, jak i w działalności naukowej.
  • Współpraca z mentorem - udział w Programie daje możliwość rozwoju naukowego pod kierunkiem wybranego opiekuna – mentora.
  • Własna publikacja naukowa - przygotowane w ramach Programu TOP 15 prace, pozytywnie zaopiniowane przez niezależnych recenzentów – będą publikowane w specjalnych, prestiżowych zeszytach naukowych dedykowanych Programowi.
  • Nawiązanie nowych kontaktów - udział w Programie pozwala na poznanie się uczestnikom, wymianę doświadczeń oraz współpracę w czasie specjalnie zaprojektowanych na potrzeby uczestników programu warsztatów.
  • Punkty do stypendium – uczestnicy programu będą mieli możliwość zdobycia dodatkowych punktów do stypendium naukowego.
  • Prestiż oraz uznanie - uczestnictwo w unikatowym na skalę Polski przedsięwzięciu.

Jak aplikować?

Jeśli sądzisz, że to właśnie Tobie dedykowany jest nasz Program, wystarczy, że wypełnisz formularz aplikacyjny

•    Zgłoszenia do XVI edycji Programu TOP 15 będą przyjmowane do 27 maja 2024!
(Wypełniony kwestionariusz należy przesłać drogą elektroniczną w formie załącznika PDF oraz MS Word na adres [email protected])

Co dalej?

Osoby, których aplikacje zostaną pozytywnie ocenione przez Komisję, zostaną zakwalifikowane do uczestnictwa w programie. Następnie student wraz ze swoim opiekunem (wybranym samodzielnie spośród pracowników naukowych ALK) przystępuje do przygotowania artykułu w czasie nie dłuższym niż 9 miesięcy. Następnie gotowy tekst (w języku polskim lub angielskim) trafia do recenzji. Po jego akceptacji oraz ewentualnych poprawkach artykuł zostaje opublikowany.
Członkowie programu TOP 15, których publikacje ukażą się Zeszytach Top 15, uzyskają tytuł jego Ambasadora i stają się członkami elitarnego Klubu Top 15.
O TOP 15 i jego uczestnikach pisały już największe polskie redakcje, np. „Rzeczpospolita”, co świadczy o tym, że TOP 15 jest już dobrze znany w najbardziej opiniotwórczych środowiskach w Polsce.

Formularz aplikacyjny -> Ocena aplikacji przez komisję -> Decyzja o akceptacji -> Przygotowanie i realizacja projektu badawczego -> Przygotowanie artykułu -> Recenzja tekstu -> PUBLIKACJA!

*uczestnicy Programu TOP 15 będą mieli możliwość odbycia warsztatów z pisania tekstów naukowych. Tekst artykułu napisany może zostać na podstawie zarówno źródeł wtórnych, jak i pierwotnych.

Kontakt:

Dodatkowych informacji na temat programu udzieli Opiekun naukowy programu - dr Svetlana Gudkova.