Stypendia, o które może się ubiegać student

Wnioski należy składać w Biurze ds. Stypendiów i Studentów Niepełnosprawnych, stypendia przyznawane są przez Komisję Stypendialną:

1) stypendium socjalne

O stypendium socjalne może ubiegać się student znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, którego miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 1.051,70 zł.

Student może ubiegać się o stypendium socjalne w zwiększonej wysokości w szczególnie uzasadnionych przypadkach, np. z  tytułu zamieszkania w Warszawie lub okolicach, gdy dojazd z miejsca stałego zamieszkania uniemożliwiałby mu lub utrudniał studiowanie.

Szczegóły – link

2) zapomoga

O zapomogę może ubiegać się student, który znalazł się przejściowo  w trudnej sytuacji życiowej. Zapomoga jest jednorazowym, doraźnym świadczeniem.

3) stypendium dla osób niepełnosprawnych

O stypendium dla osób niepełnosprawnych może ubiegać się student niepełnosprawny na podstawie orzeczenia wydanego przez właściwy organ.

Szczegóły – link

4) stypendium rektora

O stypendium rektora może ubiegać się w październiku student, który uzyskał w poprzednim roku akademickim wyróżniające wyniki w nauce, co oznacza uzyskanie arytmetycznej średniej ocen w wysokości przynajmniej 4,50 LUB miał osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie co najmniej na poziomie krajowym LUB miał osiągnięcia naukowe/artystyczne. Stypendium rektora przyznawane jest na rok akademicki.

5) stypendium ministra

O stypendium ministra może ubiegać się student wykazujący się znacznymi osiągnięciami naukowymi/ artystycznymi związanymi ze studiami, lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi.
Stypendium przyznaje minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego na wniosek Rektora ALK.

6) stypendia naukowe Fundacji Koźmińskich

Wszystkie sprawy należy załatwiać bezpośrednio w fundacji, wniosek również należy złożyć w fundacji, bez pośrednictwa Biura ds. Stypendiów i Studentów Niepełnosprawnych – link

Informacje o różnych stypendiach na terenie całej Polski, o które studenci mogą ubiegać się samodzielnie, poza uczelnią - można znaleźć w serwisie mojestypendium.pl

W razie pytań, prosimy o kontakt z Biurem ds. Stypendiów i Studentów Niepełnosprawnych: [email protected].