Stypendium rektora na podstawie osiągnięć naukowych lub artystycznych

Proszę się najpierw zapoznać z ogólnymi informacjami na temat stypendium rektora w artykule "Kto może otrzymać stypendium rektora? Na jakiej podstawie?" oraz z informacjami o prawie do stypendiów, w tym rektora w artykule "Jakie warunki trzeba spełnić, żeby mieć prawo do stypendiów?"

Informacje na rok akad. 2024/2025 

  1. Za osiągnięcia naukowe, na podstawie których student może ubiegać się o stypendium rektora, uważa się jedynie osiągnięcia z roku akademickiego 2023/2024, wymienione w załączniku nr 5.3 do Regulaminu - pobierz plik  
  2. Za osiągnięcia artystyczne, na podstawie których student może ubiegać się o stypendium rektora, uważa się jedynie osiągnięcia z roku akademickiego 2023/2024 wymienione w załączniku nr 5.4 do Regulaminu - pobierz plik.
  3. Osiągnięcia naukowe, o których mowa w pkt. 1, muszą być związane z kierunkami studiów, prowadzonymi w ALK.
  4. Przedstawione przez studenta w e-wniosku osiągnięcia naukowe lub artystyczne potwierdza Zespół ds. oceniania osiągnięć naukowych i artystycznych (zwany dalej Zespołem), odpowiednio na zaświadczeniu nr 5C lub 5E (student występuje do Zespołu z prośbą o wydanie zaświadczeń poprzez system mykozminski).
  5. Dokumenty potwierdzające osiągnięcia naukowe lub artystyczne należy wysłać przez mykozminski do Zespołu wraz z prośbą o wystawienie zaświadczenia nr 5C lub 5E. Lista wymaganych dokumentów potwierdzających osiągnięcia - pobierz plik
  6. Oprócz zaświadczenia nr 5C lub 5E student składa wraz z wnioskiem zaświadczenie 5F dotyczące przebiegu studiów. O wydanie zaświadczenia nr 5F student występuje poprzez system mykozminski do właściwego dziekanatu ALK. 
  7. W przypadku studenta pierwszego roku studiów drugiego stopnia lub pierwszego roku studiów jednolitych magisterskich, który w roku akad. 2023/2024 był studentem studiów I stopnia na innej uczelni niż ALK konieczne jest przedstawienie zaświadczenia z tej uczelni podającego następujące informacje:
  • skalę ocen,
  • datę obrony studenta,
  • ile semestrów trwały studia studenta w roku akad. 2023/2024,
  • czy student powtarzał rok/semestr w roku akad. 2023/2024
(zaświadczenie z poprzedniej uczelni należy wysłać przez system mykozminski do właściwego dziekanatu ALK wraz z prośbą o wystawienie zaświadczenia nr 5F).
8. W skład Zespołu wchodzi 2 studentów delegowanych przez samorząd studencki oraz pracownik Biura            ds. Badań Naukowych i Rozwoju Kadry: Kierownik ds. Raportowania Efektów Kształcenia, pełniący               rolę przewodniczącego Zespołu.
  9. Na podstawie złożonych wniosków z potwierdzonymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi,            Komisja Stypendialna sporządza listę rankingową dla osiągnięć naukowych oraz listę rankingową dla       osiągnięć artystycznych.
10. Listy rankingowe, o których mowa powyżej, zawierać będą imię i nazwisko studenta, osiągnięcia naukowe lub artystyczne z roku akademickiego 2023/2024 oraz liczbę punktów przyporządkowaną do każdego rodzaju osiągnięcia, zgodnie z załącznikami nr 5.3 i 5.4 do Regulaminu świadczeń - listy uporządkowane będą wg liczby punktów, poczynając od najwyższej liczby punktów11.
 11. Przez konferencje naukowe:
  • o zasięgu międzynarodowym rozumie się konferencje, w których co najmniej 1/3 czynnych uczestników reprezentowała zagraniczne ośrodki naukowe;
  • o zasięgu krajowym rozumie się konferencje, w których czynny udział wzięli przedstawiciele co najmniej 5 ośrodków naukowych;
  • o zasięgu uczelnianym rozumie się konferencje, w których ponad połowa czynnych uczestników reprezentowała 1 ośrodek naukowy.
 
   12. Ocenie podlegają wyłącznie wydane publikacje.
  13. Punkty są przyznawane za osiągnięcia artystyczne w następujących dziedzinach: literatura, muzyka, taniec, sztuki plastyczne, teatr, film.
   14. Za osiągnięcia artystyczne:
  • o zasięgu międzynarodowym rozumie się wydarzenia, w których co najmniej 1/3 uczestników to uczestnicy z zagranicy;
  • o zasięgu krajowym rozumie się wydarzenia, w których co najmniej 1/3 uczestników to uczestnicy spoza województwa, w którym odbyło się wydarzenie.
15. W przypadku uzyskania przez studenta w danym konkursie lub festiwalu więcej niż jednej nagrody, uznaje się tylko jedno, najwyżej punktowane osiągnięcie.