Stypendium rektora na podstawie osiągnięć sportowych

Proszę się najpierw zapoznać z ogólnymi informacjami na temat stypendium rektora w artykule "Kto może otrzymać stypendium rektora? Na jakiej podstawie?" oraz z informacjami o prawie do stypendiów, w tym rektora w artykule "Jakie warunki trzeba spełnić, żeby mieć prawo do stypendiów?"

Informacje na rok akad. 2024/2025:
1. O stypendium rektora na podstawie osiągnięć sportowych może ubiegać się student:

• który osiągnął w roku akademickim 2023/2024 (od 1 października 2023 r. do 30 września 2024 r.) wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie co najmniej na poziomie krajowym,
  • który posiada wpis na kolejny rok studiów (oraz student pierwszego roku studiów drugiego stopnia),
  • który nie powtarzał roku/semestru studiów w roku akad. 2023/2024,
  • który nie powtarza roku/semestru studiów w roku akad. 2024/2025,
  • który ma za sobą mniej niż 12 semestrów studiów (lub mniej niż 9 semestrów studiów I stopnia, jeśli występuje o stypendium na studiach I stopnia).

2. Za osiągnięcia sportowe, na podstawie których student może ubiegać się o stypendium rektora, uważa się jedynie osiągnięcia z roku akademickiego 2023/2024, wymienione w załączniku nr 5.2 do Regulaminu - pobierz plik .
3. Przedstawione przez studenta w e-wniosku osiągnięcia sportowe potwierdza Dyrektor Centrum Sportu ALK lub Prezes AZS ALK (w postaci zaświadczenia nr 5B, które zostanie na prośbę studenta wystawione w systemie mykozminski).
4. W przypadku, gdy potwierdzenie wyników przez Centrum Sportu ALK, o którym mowa powyżej, nie jest możliwe – student przedstawia zaświadczenia lub dyplomy potwierdzające zajęcie punktowanych miejsc w imprezach sportowych o zasięgu międzynarodowym lub krajowym (zaświadczenie/dyplomy należy wysłać przez mykozminski do Centrum Sportu wraz z prośbą o wystawienie zaświadczenia nr 5B).
5. Oprócz zaświadczenia nr 5B student składa wraz z wnioskiem zaświadczenie 5F dotyczące przebiegu studiów. O wydanie zaświadczenia nr 5F student występuje poprzez system mykozminski do właściwego dziekanatu.
6. W przypadku studenta pierwszego roku studiów drugiego stopnia lub pierwszego roku studiów jednolitych magisterskich, który w roku akad. 2023/2024 był studentem studiów I stopnia na innej uczelni niż ALK konieczne jest przedstawienie zaświadczenia z tej uczelni podającego następujące informacje:

• skalę ocen,
  • datę obrony studenta,
  • ile semestrów trwały studia studenta w roku akad. 2023/2024,
  • czy student powtarzał rok/semestr w roku akad. 2023/2024
(zaświadczenie z poprzedniej uczelni należy wysłać przez system mykozminski do właściwego dziekanatu ALK wraz z prośbą o wystawienie zaświadczenia nr 5F).

6. Na podstawie złożonych wniosków z potwierdzonymi wynikami sportowymi, Komisja Stypendialna sporządza listę rankingową.
7. Lista rankingowa, o której mowa powyżej, zawierać będzie dane studenta, osiągnięcia sportowe z roku akademickiego 2023/2024 oraz liczbę punktów przyporządkowaną do każdego wyniku sportowego, w tym ewentualne punkty dodatkowe od Centrum Sportu ALK, zgodnie z załącznikiem nr 5.2 do Regulaminu - listy uporządkowane będą wg liczby punktów, poczynając od najwyższej liczby punktów.
8. Ustalając liczbę punktów uprawniającą do otrzymania stypendium rektora na podstawie kryterium osiągnięć sportowych, bierze się pod uwagę wyłącznie najwyżej punktowane osiągnięcie sportowe. Nie sumuje się punktów za poszczególne osiągnięcia sportowe.
9. Komisja Stypendialna, po zasięgnięciu opinii Centrum Sportu ALK, może odmówić przyznania punktów za dane osiągnięcie sportowe, jeśli zaistnieją uzasadnione wątpliwości co do jego wartości sportowej, udziału studenta, co do rangi zawodów, etc.
10. Dyrektor Centrum Sportu ALK albo Prezes AZS ALK może przyznać studentowi 5, 10 lub maksymalnie 15 punktów dodatkowych za spełnienie przynajmniej jednego z poniższych warunków:

• reprezentowanie ALK na zawodach, do których zawodnik został zgłoszony przez ALK;
  • przydatność dla drużyny;
  • zaangażowanie;
  • bycie liderem zespołu;
  • nienaganną postawę sportową wobec ALK/klubu AZS ALK;
  • wywiązywanie się z obowiązku reprezentowania ALK na zawodach;
  • progresję wyników sportowych.

11. Nie można przyznać dodatkowych punktów, o których mowa w ust. 7 za Igrzyska Olimpijskie lub Paraolimpijskie.

Kontakt: [email protected].