Wsparcie dla osób z Ukrainy.

1. Dla studentów ALK pochodzących z Ukrainy:

2. Dla pracowników zatrudnionych w ALK będących obywatelami Ukrainy:

3. Dla kandydatów na studia:

Program stypendialny im. Stefana Banacha realizowany przez NAWA

1) Skierowany do kandydatów (między innymi z Ukrainy) planujących podjąć studia II stopnia w dziedzinie nauk humanistycznych i nauk społecznych w trybie stacjonarnym na nitce polskiej lub angielskiej w roku akademickim 2022/2023.

2) Oferuje dwa rodzaje stypendiów:

• 1500 zł/miesiąc przez cały okres studiów II stopnia;
  • 1700 zł/miesiąc na uczestnictwo w rocznym kursie przygotowawczym poprzedzającym studia w Polsce (ścieżka polskojęzyczna) lub letnim kursie języka i kultury polskiej (ścieżka anglojęzyczna).

3) Decyzję o przyznanych stypendiach, NAWA planuje ogłosić w lipcu 2022.

4) Szczegóły w linku.

5) Oprócz studentów z Ukrainy, o stypendia mogą ubiegać się cudzoziemcy, którzy są obywatelami jednego z następujących państw: Albania, Angola, Argentyna, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Czarnogóra, Etiopia, Filipiny, Gruzja, Indie, Indonezja, Irak, Iran, Jordania, Kazachstan, Kenia, Kolumbia, Kosowo, Liban, Macedonia Północna, Meksyk, Mołdawia, Nigeria, Palestyna, Peru, RPA, Senegal, Serbia, Tanzania, Tunezja, Uzbekistan, Wietnam.