Zasady wyjazdu na praktykę zagraniczną lub staż Erasmus+

1. Student i Absolwent (Recent Graduate) może otrzymać stypendium w ramach programu Erasmus+. 


Aby ubiegać się o dofinansowanie, trzeba spełnić podstawowe kryteria:
•    posiadać ważny status studenta bądź absolwenta ALK 
•    mieć zaproszenie z firmy/organizacji przyjmującej na praktyki lub potwierdzenie mailowe, o przyjęciu na praktyki w konkretnym okresie
•    uzupełnione części A i C w Learning Agreement,
•    praktyka musi trwać minimum 2 miesiące w przypadku praktyk długoterminowych i min. 5 dni a max. 30 dni w połączeniu z komponentem wirtualnym w przypadku praktyk krótkookresowych, 

 

2. Kapitał mobilnościowy
 

Każdy student ALK posiada tzw. kapitał mobilnościowy – konkretną ilość miesięcy, które w ramach danego poziomu studiów może spędzić za granicą, jako stypendysta Erasmusa+:
12 m-cy – studia licencjackie, uzupełniające magisterskie, doktoranckie;
24 m-ce – jednolite studia magisterskie (prawo).

Kapitał mobilnościowy można wykorzystać biorąc udział w wyjeździe na studia, realizując praktykę zagraniczną/staż absolwencki lub łącząc te dwa rodzaje wyjazdów. 

Akademia przyznaje studentom i absolwentom stypendium Erasmus+ na okres minimum 2 miesięcy (w przypadku praktyki długookresowej) lub na okres od 5 do 30 dni w połączeniu z obowiązkowym komponentem wirtualnym (w przypadku praktyki krótkookresowej), na realizację praktyki zagranicznej/ absolwenckiego stażu zagranicznego, realizowanych w krajach UE i EEA oraz, Serbii, Turcji i Macedonii Północnej. 


 

3. Miejsce realizacji praktyk /staży
 

Praktyki muszą być realizowane firmie, należącej do jednego z krajów UE. Lista firm współpracujących z ALK dostępna pod linkiem (https://mykozminski.force.com/s/article/Oferta-mi%C4%99dzynarodowych-praktyk-Erasmus?language=pl) lub zaproponować samodzielnie znalezione miejsce praktyki, inne niż na wzmiankowanej liście.

Wysokość stypendiów jest uzależniona od kraju, w którym student/absolwent będzie realizował praktykę.

Stawki: Projekt 2021