Zasady wyjazdu na wymianę międzynarodową

W programie wymiany mogą brać udział osoby posiadające aktywny status studenta, czyli osoby zarejestrowane na studiach prowadzących do uzyskania stopnia/dyplomu (licencjata, magistra lub doktora - zarówno w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym). Regulamin dot. zasad wyjazdów znajduje się tutaj

Pod uwagę jest brana średnia ocen za poprzedni semestr i potwierdzenie znajomości języka angielskiego na poziomie minimum B2. Średnia ocen nie może być niższa niż 3,5.

W przypadku osiągnięcia średnie niższej 3,5 wymagana jest zgoda Prodziekana na udział w wymianie międzynarodowej.

Uczelnia zostanie przydzielona na podstawie wgranych do wniosku dokumentów. Student może uzyskać 100 punktów:

- 50 punktów za średnią ocen z poprzedniego semestru ( np. 4,5 = 45 punktów)

- 40 punktów za znajomość j. angielskiego ( w zależności od poziomu: B2 – 30 pkt., C1 – 35 pkt., C2 i Native – 40 pkt.)

- 10 punktów za aktywność na rzecz ALK ( od 1 do 3 punktów za jedną potwierdzoną aktywność) – nie jest wymagane

W razie pytań, prosimy o kontakt z Koordynatorami Studentów Wyjeżdżających: [email protected]