Zielona Rewolucja w ALK

JESZCZE WIĘKSZA TROSKA O ŚRODOWISKO W AKADEMII LEONA KOŹMIŃSKIEGO

Dzięki połączeniu sił Akademii Leona Koźmińskiego z Seris Konsalnet, zwiększamy zakres proekologicznych działań na kampusie.

Nową inicjatywą promującą zrównoważony rozwój jest wprowadzenie ręczników papierowych z certyfikatem Ecolabel, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również podlegają recyklingowi. W łazienkach pojawią się odpowiednie kosze – ręczniki, które do nich trafią, zostaną przetworzone.

JAK MOGĘ POMÓC?

• Prosimy o korzystanie wyłącznie z ręczników papierowych dostępnych w łazienkach.
  • Użyte ręczniki należy wrzucać do wyznaczonych koszy oznaczonych jako "Recykling ręczników papierowych".
  • Do oznaczonych koszy prosimy nie wyrzucać innych odpadów.

Produkty z certyfikatem Ecolabel spełniają najwyższe kryteria ekologiczne – ich produkcja ogranicza emisję zanieczyszczeń do powietrza i wody, a surowce pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony lub z materiałów odzyskanych.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy wspólnie pracować na rzecz lepszego jutra.

Więcej informacji TUTAJ.

ZIELONA REWOLUCJA W AKADEMII LEONA KOŹMIŃSKIEGO, CZYLI DZIAŁANIA W KIERUNKU ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Akademia Leona Koźmińskiego kontynuuje swoje aktywności w obszarze ekologii – angażuje się w praktyki proekologiczne i promuje odpowiedzialną konsumpcję. „Od teorii do praktyki” implementuje konkretne rozwiązania, mające na celu minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. Zakres działań jest przy tym niezwykle szeroki – od wykorzystania fotowoltaiki, aż po strategie zero waste.

ENERGIA ODNAWIALNA

Dzięki instalacji fotowoltaicznej na dachu, uczelnia zmniejszyła swoją zależność od tradycyjnych źródeł energii, przechodząc na bardziej zrównoważony model energetyczny. Energia odnawialna stanowi kluczowy element transformacji ekologicznej.

PAPER LESS

Uczelnia konsekwentnie podejmuje działania mające na celu ograniczenie korzystania z papieru. Elektroniczny obieg dokumentów, certyfikowane materiały papierowe oraz dołączenie do programu Merida ECO Paper, są wyrazem zaangażowania w cyrkularność surowców i redukcję odpadów. Co ważne, nie chodzi tylko o recykling, ale o zamknięty cykl produkcji. Przykładowo zużyte ręczniki stają się surowcem, a troska o środowisko przekłada się na niższe koszty działalności.

BIORÓŻNORODNOŚĆ

Utrzymywanie miejskiej pasieki pszczół to nie tylko krok w kierunku zwiększenia lokalnej bioróżnorodności, ale także praktyczne działanie na rzecz ochrony środowiska.

ODPADY I RECYCLING

Poprzez systematyczną segregację odpadów na terenie kampusu oraz promowanie podejścia zero waste, uczelnia skutecznie zmniejsza ilość generowanych odpadów oraz plastikowych opakowań.

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Dla osiągnięcia efektywności energetycznej, uczelnie podejmuje innowacyjne rozwiązania, takie jak termomodernizacja budynków czy inteligentne zarządzanie oświetleniem. Dodatkowo, systemy cyrkulacji powietrza oraz stacje ładowania dla samochodów elektrycznych stanowią element infrastruktury wspierający zrównoważony rozwój.

ZRÓWNOWAŻONE ZAKUPY

Akademia Leona Koźmińskiego współpracuje tylko z ekologicznie odpowiedzialnymi dostawcami. Podkreśla tym samym zaangażowanie w promowanie ekologicznych praktyk na każdym etapie działalności.

TECHNOLOGIA I INNOWACJE

Technologia i innowacje są kluczowymi narzędziami w realizacji celów ekologicznych uczelni. Przeniesienie zasobów do chmury, monitorowanie śladu węglowego oraz planowane inwestycje w technologie energooszczędne, takie jak wymiana oświetlenia na LED, świadczą o długofalowym zaangażowaniu w zrównoważony rozwój.

Działania podejmowane przez Akademię Leona Koźmińskiego są wyrazem przekonania, że edukacja wyższa to nie tylko odpowiedzialność za kolejne pokolenia liderów i liderek, ale także za ochronę środowiska i zrównoważony rozwój.