Zniżki w opłatach

Obowiązujące zniżki w opłatach:

• ulga w wysokości 50% czesnego semestralnego za realizację drugiego kierunku studiów do czasu zakończenia ostatniego semestru studiów na pierwszym kierunku. W przypadku skreślenia studenta z pierwszego kierunku, ulga nie obowiązuje
  • ulga w wysokości 25% semestralnej opłaty za realizacje na tym samym kierunku studiów drugiego i kolejnego zakresu. Opłata semestralna wynosi 25% semestralnej opłaty określonej dla danego kierunku studiów i obowiązuje we wszystkich semestrach, w których realizowany jest jednocześnie pierwszy i kolejny zakres
  • ulga w wysokości 50% semestralnej opłaty za realizację na studiach drugiego stopnia na kierunku zarządzanie w języku angielskim drugiego
    i kolejnego zakresu. Opłata semestralna wynosi 50% semestralnej opłaty określonej dla tego kierunku studiów i obowiązuje we wszystkich semestrach, w których realizowany jest jednocześnie pierwszy
    i kolejny zakres (obowiązuje tylko studentów przyjętych na studia w roku akademickim 2020/2021).
  • ulga w wysokości 10% opłaty semestralnej małżeństwu, rodzeństwu, dzieciom i rodzicom jednocześnie studiującym w Uczelni oraz za pierwszy kierunek studiów dla osoby, która jako druga rozpoczęła studia w Uczelni. Ulga przysługuje za semestry, w których studiują jednocześnie obydwie osoby.
  • Z wyłączeniem studentów przyjętych na studia w roku akademickim 2018/2019 i latach wcześniejszych - w przypadku rozpoczęcia studiów równocześnie przez dwie osoby, ulga dla każdej z tych osób przysługuje w wysokości 5% semestralnej opłaty za studia. Ulga przysługuje za semestry, w których studiują jednocześnie obydwie osoby.

• ulga w wysokości 100% na pokrycie opłaty czesnego na pierwszym roku dla Laureatów olimpiad rozpoczynający po raz pierwszy w Uczelni studia. Warunkiem przyznania ulgi w kolejnych latach jest uzyskanie średniej arytmetycznej ocen z toku studiów co najmniej 4,60.
  • Ulgę w wysokości 50% na pokrycie opłaty czesnego na pierwszym roku dla Finalistów olimpiad rozpoczynający po raz pierwszy w ALK studia. Warunkiem przyznania ulgi w kolejnych latach jest uzyskanie średniej arytmetycznej ocen z toku studiów co najmniej 4,60.
  • ulga w wysokości10% semestralnej opłaty za każdy semestr studiów dla absolwentów, którzy ukończyli w Uczelni studia: pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolite magisterskie, podyplomowe lub doktoranckie i podejmą od roku akademickiego 2020/2021 studia pierwszego stopnia
  • ulga w wysokości 15% semestralnej opłaty za każdy semestr studiów – na studiach drugiego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich dla absolwentów, którzy ukończyli w Uczelni studia: pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, podyplomowe lub doktoranckie
  • ulga w wysokości 40 % semestralnej opłaty za pierwszy semestr studiów – na studiach drugiego stopnia dla absolwentów, którzy w Uczelni ukończyli studia pierwszego stopnia z wyróżnieniem (dotyczy studentów przyjętych na studia wyższe w roku akademickim 2020/2021 oraz w roku akademickim 2019/2020)
  • ulga w wysokości 10 % opłaty za pierwszy semestr studiów dla dzieci absolwentów studiów MBA, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich ukończonych w ALK, które rozpoczynają studia stacjonarne pierwszego stopnia w ALK (ulga dotyczy studentów przyjętych na studia wyższe w roku akademickim 2020/2021).

Powyższych ulg w semestralnej opłacie za studia, nie stosuje się  do  płatności za studia realizowane przez ALK we współpracy z innymi podmiotami.

Ulg w semestralnej opłacie za studia nie łączy się. Student korzysta tylko z jednej ulgi.

1. Opłaty za powtarzanie przedmiotu i różnic programowych:
Lp.Opłata z tytułu:Formy realizacji zajęćStudia realizowane w języku polskim (wysokość opłaty za semestr  w PLN)Studia realizowane w języku angielskim (wysokość opłaty za semestr w PLN)
Za powtarzanie przedmiotujedna600900
  1.
Za każdy przedmiot w powtarzanym semestrze lub roku, za który student wniósł uprzednio 100 % obowiązującej opłatyjedna600 900
  1.
Za każdy przedmiot realizowany w ramach różnic programowych wynikających z tytułu: wznowienia studiów, powtarzania semestru lub roku, zmiany kierunku studiów, zmiany zakresu albo przeniesienia się studenta do Uczelni z innej uczelni
Za każdy niezaliczony przedmiot
jedna600900
jedna600900
 w powtarzanym lub wznawianym ostatnim semestrze lub rokuwięcej niż jedna9001350
warsztat dyplomowy12001500